Colaborare Colegiul Cuza Focșani – Facultatea de Științe Politice a Universității București

0
138

Marți, elevii CNAIC de clasa a XI-a și a XII-a de la profilul umanist au asistat, fie din clase (pentru clasele a XII-a, fie online (clasele a XI-a) la o prezentare interactivă a Facultății de Științe Politice a Universității București susținută de doi dintre profesorii acestei facultăți, Ioan Stanomir și Armand Goșu. Prezentarea cursurilor și profesorilor FSPUB și opțiunilor de carieră pentru cei care decid să urmeze cursurile aici, este una dintre activitățile gândite într-un parteneriat încheiat de CNAIC cu FSPUB. În perspectivă ne-am dori, in cadrul parteneriatului dintre CNAIC și FSPUB, ca elevii noștri interesați să urmeze cursurile FSPUB să poată participa la unele cursuri online sau la o serie de dezbateri pe teme de actualitate. Ne-am bucurat cu atât mai mult de activitate, cu cât atât Armand Goșu, cât și Ioan Stanomir sunt legați sufletește de Focșani, unde au copilărit, ba mai mult, mama domnului profesor Stanomir a fost elevă a Colegiului nostru pe vremea când acesta era Liceu de Fete. Mulțumim celor doi profesori invitați care ne-au onorat prin prezență, dar și domnului Decan al FSPUB, dl prof.univ.dr Cristian Preda pentru disponibilitatea arătată colaborării dintre cele două instituții.

 

Prof. Gabriela Obodariu

Comunicat de presă

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here