ULTIMA ORĂ! VIDEO și FOTO! Primarul Misăilă a premiat copiii care au câștigat la concursul „1 Iunie digital”

0
611

Primarul Cristi Misăilă i-a premiat, astăzi, pe copiii care au câștigat premiile oferite în cadrul concursului „1 Iunie digital”. Evenimentul a avut loc în fața Teatrului Municipal „Maior Gh. Pastia”. Edilul le-a mulțumit copiilor, părinților și profesorilor pentru participarea la concursul organizat de municipalitate de Ziua Copilului. „Viitorul Focșaniului este reprezentat de copii”, a spus primarul Misăilă. Acesta a adăugat că toate filmulețele realizate de copii în cadrul concursului sunt deosebite și urmează să fie prezentate pe ecranele care sunt amplasate în mijloacele de transport în comun din Focșani.
Concursul a fost împărțit pe două categorii de vârstă (3-10 ani) și (11-14 ani) cu două teme distincte. Pentru prima categorie de vârstă provocarea a fost aceea de a fi realizat un desen cu tema ”Colorează strada ta!”, în timp ce, pentru cea de-a doua categorie de vârstă, provocarea a fost realizarea unui scurt film cu tema ”Focșani, orașul tău!”. În concurs au fost înscrise 83 desene și 32 filme care au fost votate de admiratori pe Facebook și apoi analizate de membrii juriului.
Iată câștigătorii celor care s-au înscris în concursul cu tema ”Colorează strada ta!”

Vârsta 3 ani

Premiul II – Darius Cristian Constantin; Isac Teodor;
Premiul III – Dragomir Patricia Ioana

Vârsta 4 ani

Premiul I – Cofarea Andra Ioana;
Premiul II – Ciubotaru Daria Maria; Sandu Kevin Marius;
Premiul III – Motoc Eric Mihai; Lechea Sergiu; Leampăr Luca-Nicolaș;

Vârsta 5 ani

Premiul I – Adelin Sandu;
Premiul II – Lupu Teodora; Stanciu Sofia;
Premiul III – Gavrila Ekaterina; Bratosin Daria Gabriela; Tomulescu Andrei David;

Vârsta 6 ani

Premiul I – Ghinea Carol;
Premiul II – Mazilu Sofia; Bari David George;
Premiul III – Amira Maria Stoian; Ivanciu Silvia Ilaria; Ioan David George;

Vârsta 7 ani

Premiul I – Margarit Evelyn Maria;
Premiul II – Robert Toader; Taman Elena;
Premiul III – Clopotaru Eduard Ionuț; Radu Alex; Dragomir Gabriela;

Vârsta 8 ani

Premiul I – Haimana Beatrice;
Premiul II – Chiper Alexandru Iulian; Purluca Tania;
Premiul III – Vicolaș Alexia Ioana; Drilia Antonia; Bordeanu David-Gabriel;

Vârsta 9 ani

Premiul I – Tîrîlă Larisa;
Premiul II – Andronache Daria; Marinescu Daria;
Premiul III – Cojocea Albu Crina Andreea; Roșu Irina; Serea Ana-Maria

Vârsta 10 ani

Premiul I – Ocneanu Andrei;
Premiul II – Dumitru Amalia-Ștefania; Drilia Antonia;
Premiul III – Simion Andreea; Bârlădeanu Răzvan-Dorin; Grigore Gabriela

În notarea sa, juriul a apreciat originalitatea desenului, aspectul îngrijit al acestuia, dar și creativitatea copilului. Juriul a fost format din:

• Sorin Francu – Directorul Teatrului Municipal “Maior Gheorghe Pastia”;
• Mihai Lăduncă – Profesor Liceul de Arte “Gh.Tattarescu”;
• Ștefan Dumitru – Profesor Liceul de Arte “Gh.Tattarescu”;
• Marilena Șerbănuț – Consilier Primăria Focșani;
• Lenormanda Florențiu – Redactor-șef Atlas TV;

La secțiunea copii 11-14 ani, concurenții au realizat un film cu tema: ”Focșani, orașul tău!”. Iată câștigătorii:

Vârsta 11 ani

Premiul I – Lupu Ștefania;
Premiul II – Cofărea Denisa; Taman Gabriel;
Premiul III – Motoca Bianca; Nechifor Maria; Gavrilă Teodora; Băncilă Andreea; Dobrin Maria.

Vârsta 12 ani

Premiul I – Gheorghiță Maria-Ioana;
Premiul II – Pârlea Andreea-Alexandra; Nan Paula; Timiraș Teodora; Lazarin Melinda.
Premiul III – Moise Lidia; Bordeanu Daria-Elena; Ciubotaru Dragoș Andrei; Balinca; Mihaela-Veronica; Săpunaru Maria; Jora Octavian; Ignat Maria.

Vârsta 13 ani

Premiul I – Fluture Ștefania;
Premiul II – Dinu Ionuț; Lepădatu Dragoș Ionuț;
Premiul III – Fodolică Robert-Mihai; Păvăloiu Robert-Florin; Găină Ștefania; Manole Ionuț; Onea Adrian;

Vârsta 14 ani

Premiul I – Mihai Alexandru Cârstea;

În notarea sa, juriul a apreciat originalitatea prezentării, respectarea temei, dar și creativitatea copilului.

Juriul a fost format din:

• Sorin Francu – Directorul Teatrului Municipal “Maior Gheorghe Pastia”;

• Mihai Lăduncă – Profesor Liceul de Arte “Gh.Tattarescu”;
• Ștefan Dumitru – Profesor Liceul de Arte “Gh.Tattarescu”;
• Marilena Șerbanut – Consilier Primăria Focșani;
• Lenormanda Florențiu – Redactor-șef Atlas TV.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here