0
490

* Se vor întâlni Trotușul Ruginești cu Homocea și Ultimate Team cu Atlantic

Cupa Municipiului Adjud la minifotbal a avut luni seara sferturile de finală. A fost un nou festival de goluri, 31, cu o medie de aproape opt de joc. Rezultate: Trotușul Ruginești – Andif 9-0 (4-0); La Familia – Atlantic 0-8 (0-0); Homocea – FCM Adjud 7-1 (5-0); Ultimate Team – Metcon 4-2 (1-1). Surpriza sferturilor o constituie victoria ultimei clasate din grupa B, Ultimate Team, beneficiara retragerii Ballroom President, și care pierduse până acum toate jocurile. În semifinale va avea o adversară foarte puternică, însă, Atlantic nefiind adepta surprizelor! Mai cu seamă a celor neplăcute!

Semifinalele sunt programate pentru această seară, începând cu ora 18:00, când va începe meciul dintre Trotușul Ruginești și Homocea și continuând cu partida dintre Atlantic și Ultimate, care va debuta la ora 19:00.

Prestația semifinalistelor din etapele anterioare anunță meciuri disputate, iar apetitul lor ofensiv promite multe goluri! Adică, spectacol, în Sala de sport a Municipiului Adjud!