Tir sportiv, juniori 1 – Focșănenii – aur, argint și bronz în prima zi a finalelor naționale!

0
72

* Au obținut aur – echipa de băieți, argint – David Ilie, bronz – echipa de fete

Sportivii secției de tir sportiv a CS Unirea CSM 2007 Focșani concurează, în aceste zile, la București, la Poligonul Tunari, la finala Campionatului Național de juniori 1. În prima zi a concursului, țintașii pregătiți de antrenorul emerit Adrian Alaci și profesorul Aurel Giurgea au reușit remarcabila performanță de a câștiga un titlu de campioni naționali, un titlu de vicecampion și un loc 3. Pe primul loc, cu medalii de aur, s-a clasat echipa de juniori alcătuită din David Ilie, Răzvan Condrea și Lucian Puțaru. În ordinea derulării probelor din concurs, echipa de fete a Focșaniului, alcătuită din Alexandra Bivolaru, Teodora Șușu și Alexandra Joghiu s-a clasat pe locul al treilea și a primit medaliile de argint iar David Ilie a încheiat concursul de simplu pe locul al doilea, cu medalie de argint, fiind încadrat, pe locurile 1 și 3, de sportivi de la Dinamo București. Rezultatele trăgătorilor de la CS Unirea CSM 2007 Focșani erau anunțate de performanțele acelorași sportivi din etapele de campionat.

Competiția continuă, astăzi, 8 februarie și mâine, 9 februarie, când va fi concursul la echipe mixte. Și la simplu fete, ca și la mixt, focșănenii se află, așa cum spun rezultatele lor de până acum, printre favoriții la medalii!