0
206

Un grup de șapte sportivi au reprezentat CS Ulise Focșani la Abu Dhabi National Pro Jiu-Jitsu Championship Romania, – GI & NO GI, turneu inclus în circuitul international AJP World Ranking și Abu Dhabi World Professional Jiu-Jitsu Qualifying Series. Competiția a avut loc sâmbătă, 30 noiembrie 2019, in Sala Polivalenta din Braila, cu incepere de la ora 9:00 si a fost organizat de AJP Tour și Clubul Daos. Pentru sportivii sub 16 ani s-a desfășurat și Campionatul National de BJJ NO GI, organizat de Federatia Romana de Arte Martiale. În consurs s-au aflat peste 300 sportivi de la 35 de cluburi din țară și străinătate.

Sportivii focșăneni au o medalie de aur, prin Adelin Alecu, trei medalii de argint – Daniela Marin, Alexandru Anghel și Adii Asan și două medalii de bronz – Alisa Bercaru și Costel Picos. Fără medalie a încheiat concursul Marius Mircea. ”Mulțumim părinților care ne-au sprijinit și ne-au fost ca întotdeauna aproape cât și domnului Florin Ancuta președintele Clubului Ulise Focșani!” a fost declarație de după concurs a antrenorului sportivilor focșăneni, Marian Dobrică.