ULTIMA ORĂ! Fotbal, Liga a III-a – Focșănenii au încheiat cu victorie turul campionatului!

0
383

CSM Focșani 2007 – FC Botoșani 2 2-0 (1-0)

CSM Focșani 2007: Apenciucesei – Paizan, Munteanu, Panaite, Stoica – Lupu (63 Remus Popa), Dorinel Munteanu (46 Adăscăliței), Pencea, Manu (80 Mihai) – Ciprian Petre, Jurj (87 Lăudatu).
FC Botoșani 2: Purice – Arăpașu, Moescu, Șincu-Scripcă, Neag (46 Baltariu) – David (65 Dohotaru), Piftor (78 Bălan), Micloș, Chică-Roșă – Longher, Popovici (73 Caia).
Astăzi 30 noiembrie, de la ora 14, pe stadionul Milcovul, CSM Focșani 2007 a întâlnit pe FC Botoșani 2 în ultimul meci al turului de campionat. Scor, 2-0 (1-0).
Golurile au fost marcate de Ciprian Petre în minutul 14, când a reluat imparabil, cu capul mingea venită din centrarea și Manu și de Jurj, în minutul 75, după ce a primit de la Petre, a pivotat și a trimis mingea în plasă. A fost o victorie obținută în urma unui joc bun al gazdelor care au mai fost foarte aproape de gol în cel puțin șase ocazii.