Fotbal: Tabloul tragerii la sorţi a primului tur preliminar al Europa League

0
89

Tragerea la sorţi a primului tur preliminar al Europa League la fotbal a avut loc marţi la sediul UEFA de la Nyon. După cum s-a anunţat, FCSB va juca împotriva lui Milsami Orhei (Republica Moldova), iar Universitatea Craiova o va întâlni pe Sabail (Azerbaidjan).

 

Malmo (Suedia) – Ballymena (Irlanda de Nord)/NSÍ (Feroe)

Connah’s Quay Nomads (Ţara Galilor) – Kilmarnock (Scoţia)

Breidablik (Islanda) -Vaduz (Liechtenstein)

Brann Bergen (Norvegia) – Shamrock Rovers (Irlanda)

Vitebsk (Belarus) – KuPS Kuopio (Finlanda)

Ordabasî Şimkent (Kazahstan) – Torpedo Kutaisi (Georgia)

Sant Julia (Andorra)/Europa (Gibraltar) – Legia Varşovia (Polonia)

Gzira United (Malta) – Hajduk Split (Croaţia)

Radnicki Nis (Serbia) – Flora (Estonia)

ŢSKA Sofia (Bulgaria) – Titograd (Muntenegru)

Maccabi Haifa (Israel) – Mura (Slovenia)

Debrecen (Ungaria) – Kukesi (Albania)

Jeunesse Esch (Luxemburg) – Tobol Kostanai (Kazahstan)

FCSB (România) – Milsami Orhei (Moldova)

Cukaricki (Serbia) – Bananţ (Armenia)

Crusaders (Irlanda de Nord) – B36 (Feroe)

Inter Turku (Finlanda) – Brondby (Danemarca)

Prishtina (Kosovo)/St Joseph’s (Gibraltar) – Glasgow Rangers (Scoţia)

Cork (Irlanda) – Progres Niederkorn (Luxemburg)/Cardiff Metropolitan University (Ţara Galilor)

Molde (Norvegia) – KR (Islanda)

Levski Sofia (Bulgaria) – Ruzomberok (Slovacia)

Akademija Pandev (Macedonia de Nord) – Zrinjski (Bosnia)

FK Zeta (Muntenegru) – Fehervar (Ungaria)

Şahtior Soligorsk (Belarus) – Hibernians (Malta)

Neftci Baku (Azerbaidjan) – Speranţa Nisporeni (Moldova)

Olimpija Ljubljana (Slovenia) – Rigas FS (Letonia)

Honved Budapesta (Ungaria) – Zalgiris Vilnius (Lituania)

Radnik Bijeljina (Bosnia) – Spartak Trnava (Slovacia)

Fola Esch (Luxemburg) – Cihura Sacikere (Georgia)

Alaşkert (Armenia) – Makedonija Skopje (Macedonia de Nord)

Dinamo Tbilisi (Georgia) – La Fiorita (San Marino)/Engordany (Andorra)

Siroki Brijeg (Bosnia) – Kairat Almatî (Kazahstan)

Zalgiris Kaunas (Lituania) – Apollon Limassol (Cipru)

Ventspils (Letonia) – Teuta (Albania)

KS Cracovia (Polonia) – DAC 1904 Dunajska Streda (Slovacia)

Stjarnan (Islanda) – Levadia Tallinn (Estonia)

Barry Town (Ţara Galilor)/Cliftonville (Irlanda de Nord) – Haugesund (Norvegia)

Riteriai (Lituania) – KÍ (Feroe)/Tre Fiori (San Marino)

Dinamo Minsk (Belarus) – Liepaja (Letonia)

Norrkoping (Suedia) – Saint Patrick’s (Irlanda)

Aberdeen (Scoţia) – RoPS Rovaniemi (Finlanda)

Domzale (Slovenia) – Balzan (Malta)

Laci (Albania) – Hapoel Beer-Sheva (Israel)

Buducnost Podgorica (Muntenegru) – Narva Trans (Estonia)

Sabail (Azerbaidjan) – Universitatea Craiova (România)

Piunik (Armenia) – Shkupi (Macedonia de Nord)

AEK Larnaca (Cipru) – Petrocub Hînceşti (Moldova)

 

Meciurile tur vor avea loc pe 11 iulie, iar cele retur, pe 18 iulie.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here