GALERIE FOTO: Rugby – Doi vrânceni în elita Superligii CEC Bank!

0
56
  • Ionuț Botezatu, medalie de aur, Alexandru Savin, medalie de bronz

  • Focșănenii au fost susținuți la jocurile finale de Old Boys Fiii Vrâncioaiei

Stadionul Tineretului din Bârlad a găzduit sâmbătă, 25 mai, finala mică și finala mare ale Superligii CEC Bank la rugby. În echipele câștigătoare s-au aflat și doi dintre cei mai proeminenți rugbiști formați la Focșani! Pentru câștigătoarea campionatului, Știința Baia Mare, a evoluat Ionuț Botezatu, iar pentru echipa care a obținut medaliile de bronz, CSM București, a jucat Alexandru Savin. Echipa din Baia Mare s-a impus în fața Stelei București iar CSM București, a întrecut-o pe Timișoara Saracens.

Alex Savin și Ionuț Botezatu au fost susținuți din tribune de veteranii Fii ai Vrâncioaiei care, după finale, mi-au trimis fotografii de la eveniment însoțite de un succint comentariu: ”Campionii noștri vrânceni. Echipa noastră, RUGBY OLD-BOYS FOCȘANI, este mândră de performanța vrâncenilor noștri, Ionuț Botezatu și Savin Alex! Vă îmbrățișăm și vă mulțumim că ne reprezentați județul, orașul și echipa noastră!”.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here