0
130

Campionatul național de judo U 13, care a avut loc la Dumbrăvița, Județul Timiș, la sfârșitul săptămânii trecute, s-a încheiat cu un rezultat bun pentru sportivii focșăneni care nu s-au întors acasă cu trei medalii. Medalia de aur pentru titlul de campioană națională la 57 kg. i-a revenit Gabrielei Istrati, de la LPS CSM Focșani 2007. Pe locul al doilea la 60 kg., cu medalie de argint, s-a clasat Răzvan Andrei Calotă, de la CSS Focșani iar pe locul al treilea, cu medalie de bronz la 46 kg., a încheiat competiția Giani Andrei Petrea, de la CSS Focșani. Cei trei judoka sunt antrenați de senseii Stănică Grosu, Iulian Surlă, Marinel Palade.