0
60
    • LPS-CSM Focșani 2007 – Sevlar Ploiești 68-54 (16-11, 21-11, 14-17, 17-15)

Echipa LPS CSM Focșani 2007: Denis Miron (17 puncte+6 recuperări+4 pase decisive), Valeriu Dima, Dragoș Crsitea (4+3+3), David Antonescula începutul sfertului al treilea, dar și (24+17+2), Andrei Brumaru (0+1+1), Alexandru Brumaru, Alexandru Bratosin (11+3+0), Rareș Cristea (10+7+0), Alexandru Duță (2+10+2), Cristian Bîra (0+2+0).

Echipa LPS CSM Focșani 2007 a câștigat, ieri, 10 mai, partida disputată cu Sevlar Ploiești în etapa a treia a Turneului final al Campionatului Național de baschet U 16 care are loc la Focșani. Baschetbaliștii pregătiți de profesorii Petruț Mihai și Florin Munteanu s-au impus cu 68-54, după ce și-au adjudecat trei dintre cele patru sferturi ale jocului. Focșănenii au avut avans pe toată durata întâlnirii – de 16 puncte, dar și 6 puncte, în minutul 37:43. Finalul le-a aparținut gazdelor care au încheiat meciul cu un plus de 14 puncte. Pentru calificare în Final Four LPS CSM Focșani 2007 are nevoie de victorie în partida de astăzi, cu CSM București, care va începe la ora 16:00 în Sala LPS.