“Fiii Comunei Obilești”, cu daruri la copiii de la Grădinița nr. 1 Bordeasca

1
119

Asociația “Fiii Comunei Obilești”  împreună cu preotul Parohiei Obilești, părintele Ionuț George Bari, au mers vineri la Grădinița nr. 1 Bordeasca pentru a-i bucura pe micuți cu daruri în perioada Sărbătorilor Pascale. Prin efortul mai multor oameni inimoşi au fost împărţite jucării, materiale didactice, dulciuri și o vorbă bună, de încurajare, izvorâtă din dragoste pentru copii. În discursul său, președintele Asociației, Radu Voicu a spus: ”Prin acțiunea  de astăzi am căutat să aducem o rază de bucurie pe feţele prichindeilor și să sădim în sufletul membrilor noștri nevoia de a fi generos și solidar cu cei din comunitatea ta”.

1 COMENTARIU

  1. Incet, incet lucrurile incep sa se miste si in satul nostru. Felicitari acestor oameni care isi iubesc locurile natale, felicitari celor care din putinul lor impart si cu altii! Speram ca si altii sa se alature acestui grup minunat!

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here