Fotbal Județean – Meciurile rundei vor fi în Superliga Altdorf Tehnik la Țifești și Cîrligele!

0
281

În fotbalul județean pare a fi o etapă liniștită, cu favoriți în jocurile ale căror rezultate pot avea înfluențe asupra clasamentelor. Sunt două terenuri pe care gazdele, deși au la start șansa a doua, pot pune probleme dificile formațiilor oaspete, ambele, candidate la titlul județean: la Țifești, unde merge Sportul Ciorăști și la Cîrligele, unde se deplasează Victoria Gugești. De orice defecțiune a echipelor oaspete va profita ACS Mausoleul Mărășești, instalată pe primul loc la o distanță greu de remontat până la finalul campionatului.

 

Programul, arbitrii și observatorii etapei

 

Superliga Altdorf Tehnik

FC Panciu – Tractorul Nănești, sâmbătă, 13 aprilie, ora  15:00

Arbitri: Ionuț Aldea, Mircea Mirel Tatu, Alexandru Vrabie; observator, Cristinel Rusu.

Voința Cîrligele – Victoria Gugești, duminică, 14 aprilie, ora 11:00

Arbitri: Mădălin Ivanciu, Ionuț Paraschiv, Ionuț Salaoru; observator, Florin Danciu.

Unirea Țifești – Sportul Ciorăști, duminică, 14 aprilie, ora 11:00

Arbitri: Iulian Iacob, Alexandru Abeaboeru, Mihai Toader; observator, Ovidiu Rusu.

FCM Adjud – ACS Mausoleul Mărășești 3-0

 

Liga a V-a

Grupa A

CSC Dumbrăveni – Dinamo Tătăranu, sâmbătă, 13 aprilie, ora 15:00,

Arbitri: Octavian Bucătaru, Victor Dan Negoiță, Alexandru Hortolomei; observator, Florin Tudosă.

Victoria Bordeasca – Săgeata Biliești, duminică, 14 aprilie, ora 11:00

Arbitri: Petrică Boghici, Daniel Chiriac, George Dumitru; observator, Adrian Martinescu.

Rezultatele etapei trecute: Dinamo Tătăranu – Săgeata Biliești 2-1; CSC Dumbrăveni – Victoria Bordeasca 2-0.

Clasament: 1. Săgeata – Biliești – 9 puncte; 2. Dinamo Tătăranu- 9 puncte; 3. CSC Dumbrăveni – 3 puncte; 4. Victoria Bordeasca – 3 puncte.

Grupa B

Trotușul Ruginești – Voința Răstoaca, duminică, 14 aprilie, ora 14:00

Arbitri: Alin Bratu, Remus Popa, Cristian Chioveanu; observator, Claudiu Brașoveanu.

ACS Homocea – CS Jariștea, duminică, 14 aprilie, ora 13:00

Arbitri: Ionuț Manu, Traian Țîrdea, Nicolae Enache; observator, Gică Mihai.

Rezultatele etapei trecute: Voința Răstoaca – CS Jariștea 4-3; Trotușul Ruginești – ACS Homocea – 3-2.

Clasament: 1. Voința Răstoaca – 10 puncte; 2. CS Jariștea – 7 puncte; 3. Trotușul Ruginești – 3 puncte; 4. ACSA Homocea – zero puncte.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here