Handbal juniori 3 – Focșănenii au câștigat la Constanța!

0
59
  • HC Dobrogea Sud – CSM 2007 27-32 (14-16)

Formația CSM Focșani 2007: Vișan, Dochioiu, Ivan, Gogonea – 2, Feraru – 8, Golea – 5, Zaharia, Valentin Bogdan – 2, Denis Bogdan – 4, Prundiș – 2, Alexandru – 1, Gheorghiță – 2, Ciocoiu – 1, Țane – 5.

Handbaliștii juniorii 3 ai CSM Focșani 2007 au disputat, vineri, 8 februarie, în deplasare, la HC Dobrogea Sud Constanța, meciul din etapa a doua a grupei valoare a Campionatului Național. La capătul a două reprize, practic, simetrice ca desfășurare a jocului și ca scor, oaspeții s-au impus cu 32-27, după ce la pauză conduceau cu 16-14. Focșănenii au repetat la Constanța victoria din prima fază a campionatului.

Abia reluat, campionatul de juniori va intra în pauză până la 3 martie, când CSM 2007 va juca, în etapa următoare, în Sala Polivalentă, cu CSU Suceava.