GALERIE FOTO: Primarul Ștefan Moscu, premiu de excelență la împlinirea a 18 ani de la înființarea AFIR

0
506

Primarul comunei Cîrligele, Ștefan Moscu, a primit, vineri, Premiul de excelență la aniversarea a 18 ani de la înființarea Agenției de Finanțare a Investițiilor Rurale (AFIR), principala autoritate din România care se ocupă cu alocarea fondurilor europene pentru dezvoltarea satelor. „Am fost onorat să primesc Premiul de excelență la aniversarea a 18 ani de la înfiinţarea Agenției de Finanțare a Investițiilor Rurale. Comuna Cîrligele este campioană în atragerea fondurilor europene. Peste 8 milioane de euro, fonduri europene nerambursabile, au fost investite în comuna noastră în ultimii 15 ani, sumă ce ar reprezenta taxele şi impozitele încasate de la locuitorii comunei noastre pe o perioadă de 50 de ani. Cu banii europeni s-au asfaltat şi modernizat drumuri comunale şi săteşti, s-au construit poduri, alimentare cu apă şi canalizare, şcoli, grădiniţe, afterschool, cămine culturale, dotare cu utilaje şi echipamente electronice, reuşind să realizăm şi în satele comunei Cîrligele condiţii asemănătoare cu cele de la oraş“, a precizat primarul Ștefan Moscu.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here