0
867

Delegația sportivilor de la secția Adjud a CSS Focșani s-a întors cu o colecție de rezultate foarte bune de la etapa de zonă, de la Bacău, a Campionatului Național al Copiilor 1, 2 și 3.
Sportivii pregătiți de profesorul Sorin Crăciun au câștigat probele de greutate, copii 1, prin Alexandru Albu, cu un rezultat de 13,89 metri și greutate copile 3, prin Carina Paruba, cu o aruncare de 8,62 metri.
Pe locul al doilea au încheiat concursul Alexandru Albu, la 200 metri,copii 1, cu 29,04 secunde, copila 3 Daria Golban, la aruncarea greutății, cu 6,34 metri și Samuel Ludovic Cociaș, la greutate copii 3, cu 6,64 metri.
Pe locul al treilea s-a clasat Alexandru Albu, la 60 metri, cu 8,11 secunde, și Răzvan Grama, la greutate copii 3, cu 5,69 metri.
A patra poziție a fost ocupată de copilul 1 Andrei Simion, la greutate, cu 9,44 metri, Denis Boriceanu Cesovan, copil 3, la greutate. Pe locul al șaselea a încheiat concursul copilul 1 Alexandru Florea, la greutate, iar pe al șaptelea, Samuel Ludovic Cociaș, copil 3, la 50 metri și 200 metri. Răzvan Grama, copil 1, s-a clasat pe locul 10 la 50 metri, rezultate bune obținând și Daria Golban, copilă 3, la 50 metri și 200 metri, Răzvan Grama, copil 3, la 200 metri și Elena Dragomir, la 60 metri și 200 metri.
Sportivii și sportivele profesoarei Camelia Petrea au obținut două locuri 5, prin Paula Munteanu, la greutate copii 1, cu 9,54 metri, și ștafeta de 4×100 metri  copile 2, în alcătuirea Miruna Lungu, Ana-Maria Grecu, Miruna Andronic și Beatris Munteanu. Pe locul al șaptelea s-au clasat copila 1 Denisa Iftime, la greutate și ștafeta de 4×400 metri copile 1, în formula Andreea Balercă, Roxana Petcu, Denisa Iftime și Paula Munteanu. Roxana Petcu a terminat concursul de aruncarea greutății copile 1 pe locul 9.
La prima lor alergare de garduri la 50 metri băieți și fete în sală atleții pregătiți de antrenoarea Camelia Petrea au avut clasările: Miruna Lungu, copila 2, locul 6; Beatrice Munteanu, locul 9 la copii 2; Sebastian Crimu, locul 9 la copii 2.