Echipa de futsal Progresul Focșani a pierdut partida disputată aseară pe terenul Dunării Călărași, scor 6-2 (4-1), joc care a contat pentru etapa a șasea a Ligii I. Pentru Progresul a marcat Florentin Mănăilă și Adrian Oltianu. Gruparea de pe Milcov a făcut un joc bun, a egalat la unu, dar experiența unor jucători ai Călărașiului și-a spus cuvântul, deși portarul Progresului, Marius Crăciun a avut o prestație de apreciat.
Runda viitoare, Progresul va juca pe teren propriu cu echipa CSMS Iași, joc care se va disputa marțea viitoare, de la ora 18.00, în direct pe Digisport 2.
Cum fotbaliștii de la Progresul nu i-au putut face victoria cadou directorului tehnic Petrache Gurguiatu, care a împlinit 55 de ani, ei i-au dăruit un tort.