Ediția: Miercuri 5 februarie 2025 Nr. 6808
Ediția: Miercuri 5 februarie 2025 Nr. 6808

Monitorul Oficial tipăreşte buletinele de vot


   Monitorul Oficial a câștigat licitația pentru tipărirea buletinelor de vot la alegerile locale din luna iunie, la nivelul județului Vrancea. Tipografia Monitorul Oficial a oferit cel mai mic preț, 0,037 bani/fila, pentru cele aproximativ 1,316 milioane buletine de vot.
   Potrivit purtătorului de cuvânt al Prefecturii, Tiberiu Condrea, vor fi tipărite patru seturi de buletine de vot, pentru președintele Consiliului Județean, Consiliul Județean, primar și Consiliul Local. Fiecare set va avea aproximativ 329 mii buletine de vot. „Cele mai multe buletine de vot au câte două file”, a precizat purtătorul de cuvânt al Prefecturii.
   Conform procedurii de licitație anunțată de Prefectura Vrancea, valoarea serviciilor de tipografie a fost estimată inițial la 316.125 lei, fără TVA. Serviciile impuse prin caietul de sarcini sunt „imprimarea de buletine de vot conform H.G.nr.145/2012 pentru aprobarea modelelor buletinelor de vot, care vor fi folosite la alegerea autorităților administrației publice locale din anul 2012; capsare/lipire buletine de vot; ambalare buletine de vot în pachete de 100 de bucăți; ambalarea se va efectua pe tipuri de buletine de vot și pe localități; livrare buletine de vot la o locație din Focșani, care va fi comunicată de autoritatea contractantă”.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

You cannot copy content of this page

× Ai o stire interesanta?