Jariştea şi Urecheşti, lideri în liga a patra

0
3


Prima rundă intermediară din liga a patra de fotbal vrînceană a adus o nouă schimbare de lider în grupa A. Avîntul Jariștea a remizat, 0-0 la Mărășești și a trecut pe primul loc, avînd un puncta avans față de a doua clasată, FCM Adjud. În grupa B, liderul, Flacăra Urechești a cîștigat lejer, 5-1 la Vulturu și cu același scor s-a impus și Național Golești, în partida disputată acasă cu Steaua Focșani.

Rezultatele rundei: 
Grupa A
Voința Odobești – Foresta Broșteni 1-2,
Unirea Bolotești – Unirea Å¢ifești 1-0,
FCM Adjud – Trotușul Ruginești 11-2,
Viitorul Homocea – Siretul Suraia 4-2,
Åžoimii Năruja – Vulturul Păunești 3-1,
FC Ploscuțeni – Unirea Pufești 1-3.
FC Mărășești – Avîntul Jariștea 0-0.
Grupa B: Unirea Milcovul – Zorile Cotești 4-2,
Energia Vulturu – Flacăra Urechești 1-5,
Voința Sl. Ciorăști – AS Cîmpineanca 0-2, 
Victoria Gologanu – Voința Cîrligele 1-3,
Național Golești – ASA Steaua 5-1.
FC Dumitrești – Dinamo Tătăranu (0-3).
Gloria Bălești a stat.

Etapa viitoare (duminică, 11 aprilie, ora 11.00):
Grupa A: Unirea Pufești – Avîntul Jariștea,
Foresta Broșteni – FC Mărășești,
Unirea Å¢ifești – Voința Odobești,
Trotușul Ruginești – Unirea Bolotești,
Siretul Suraia – FCM Adjud,
Vulturul Păunești – Viitorul Homocea,
FC Ploscuțeni – Åžoimii Năruja.
Grupa B: Dinamo Tătăranu – Zorile Cotești,
Flacăra Urechești – Unirea Milcovul,
AS Cîmpineanca – Energia Vulturu,
Voința Cîrligele – Voința Sl. Ciorăști,
Gloria Bălești – Victoria Gologanu,
FC Dumitrești – Național Golești (0-3).
ASA Steaua va sta.

Clasament Grupa A
1. Avîntul Jariștea    17    12    4    1    51-17    40p
2. FCM Adjud    17    13    0    4    69-17    39p
3. Unirea Å¢ifești    17    12    1    4    42-15    37p
4. Unirea Pufești    17    11    0    6    50-20    33p
5. Viitorul Homocea    17    11    2    3    72-17    32p*
6. Unirea Bolotești    17    8    3    5    40-24    30p
7. Foresta Broșteni    17    9    3    5    29-22    30p
8. FC Mărășești    17    7    3    7    35-21    24p
9. Voința Odobești    17    7    1    9    35-37    22p
10. Siretul Suraia    16    7    0    9    38-38    18p*
11. Åžoimii Năruja    17    4    1    12    22-40    13p
12. Vulturul Păunești    17    4    0    13    23-85    12p
13. Trotușul Ruginești    17    3    1    14    26-70    7p*
14. FC Ploscuțeni    17    0    1    16    17-129    1p.
Notă: * – echipe penalizate cu 3 puncte.

Clasament Grupa B
1. Flacăra Urechești    15    12    2    1    50-12    38p
2. Național Golești    15    12    1    2    50-15    37p
3. ASA Steaua    16    9    4    3    44-25    31p
4. AS Cîmpineanca    15    9    2    4    33-21    29p
5. Energia Vulturu    16    9    1    6    43-26    28p
6. Dinamo Tătăranu    16    8    3    5    34-24    27p
7. FC Dumitrești    16    8    2    6    28-23    26p
8. Voința Cîrligele    15    6    2    7    25-32    20p
9. Unirea Milcovul    16    4    3    9    27-47    15p
10. Gloria Bălești    14    4    1    9    20-48    13p
11. Zorile Cotești    16    4    0    12    22-36    12p
12. Victoria Gologanu    16    2    3    11    20-48    9p
13. Voința Sl. Ciorăști    16    2    0    14    8-50    6p.
   

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here